Jak jsme tahali půlročáka po České Kanadě za kolem - den čtvrtý

11. září 2006 v 18:26 | Litlekey
Pravidlo vrcholových sportovců říká, že třetí den přijde vždycky krize. Abychom se vyvarovali krizových stavů v sedle kola, zvolili jsme v úterý alternativu podstatně pohodlnějších a na fyzičku méně náročných dopravních prostředků. Vyrazili jsme do Telče a do Slavonic auty.
Na dotaz jestli si může Bára koně pohladit, odvětil tento příjemný kočí, že nikoli, pouze svézt.
Výlet to byl vcelku povedený, počasí přálo. Pouze závěr dne pokazila hlídka policie, která chtěla provést v Nové Bystřici kontrolu mých osobních dokladů a dokladů od vozidla. Neprovedla. Vysvětlení, které bude následovat, jenom potvrzuje, s jakou neomylností fungují zákony schválnosti. Upřímně prohlašuji, že jsem nikdy nevyjel autem bez dokladů. Poprvé to bylo ten den 15.8.2006, kdy jsme jeli do Telče a Slavonic. Toho, že jedu na lehko, jsem si všimnul až v Telči. Cestou z Telče do Slavonic jsem se domluvil s ostatními řidiči, že pojedu jako poslední, kdyby někde stáli, ať nejsem první na ráně.
Slavonice mě překvapily svým náměstím ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka. Nepamatuji se, že bych už někdy něco takového viděl. Přemýšlel jsem o výhodách či nevýhodách tohoto tvaru náměstí, ale nepřišel jsem na nic publikovatelného.
Ne vše se slavonickým podařilo dokončit :-)
Bohužel, při odjezdu ze Slavonic jsem už tuto úmluvu nedodržel a jel jsem jako první. V Nové Bystřici stáli hned za cedulí. Hlavou mi probleskl nápad, že bych jako trošku přidal, že by to vyšlo až na kolegu za mnou, ale nešlo to. Muž s plácačkou si vyhlédl neomylně nás. Na žádost o předložení dokladů jsem již klidným hlasem slušně odpověděl, že bohužel nepředložím, protože nemám co bych předkládal. Vysvětlil jsem mu stručně situaci. Čekal jsem scénu z amerických filmů, naštěstí se nic takového nekonalo. Zatímco kolega zjišťoval mou a Citroënovu totožnost, začal mě první policista dusit: "Tak, pane řidiči, než si vás prověříme, tak mi ukažte povinnou výbavu." Naštěstí byl v kufru jenom kočár. Stát se mi to cestou na nebo z dovolené, asi bych začal plakat. Musel bych totiž vystěhovat kompletně celý náklad, abych se k povinné výbavě dostal. Policista byl tak důsledný, že kontroloval vnitřní obsah lékárničky. Dotazoval se na dezinfekci. Po prostudování seznamu v lékárničce jsem konstatoval, že ji tam nemám, že výrobce dodává lékárničku bez dezinfekce. Musel jsem slíbit, že si ji ihned dokoupím. K výstražnému trojúhelníku připomínky neměl. I žárovky chtěl vidět, do krabičky naštěstí už nelezl, protože mi tam chybí halogenka, kterou jsem na jaře měnil a neprozřetelně jsem tu rozbitou vyhodil. Na dotaz, proč nemám reflexní vestu, jsem odpověděl, že má být pouze ve služebních vozech. Reagoval tím, že ale do zahraničí jí mít musím. Na toto jsem už pro jistotu neodpovídal. Konečně dorazil druhý se slovy, že vše sedí, ale že nemohl ověřit jestli mám řidičák, protože klekla databáze. První poznamenal, jako že mi asi teda budou muset věřit. A napřáhl pravici. Já v domnění, že mi chce podat ruku na rozloučenou jsem také začal pohybovat pravou rukou směrem k policistovi. K mému překvapení však policista neukončil pohyb pravicí na úrovni pasu, ale pokračoval dále nahoru a dokončil salutování :-) No a já jak jsem byl zblblej, tak jsem mu taky zasalutoval. No můžu vám říct, že jsem se rychle otočil a nasedl do auta. Ani jsem se neodvážil otočit, měl jsem strach, aby si to nerozmysleli a neobvinili mě z pohrdání veřejným činitelem. Vyvázl jsem totiž bez pokuty i bez strženého bodu. Tímto bych chtěl dvěma službu konajícím policistům v Nové Bystřici dne 15.8.2006 odpoledne poděkovat za pochopení.
V Telči se mi líbí, už se těším do Slavonic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 11. září 2006 v 20:51 | Reagovat

A k tomu všemu ještě paní spolujezdkyně neměla zapnutý bezpečnostní pás ;-)

Jinak ten den bylo miminko OK, protože se nosilo v šátku a v autě spalo :-)

2 jm jm | Web | 12. září 2006 v 1:07 | Reagovat

"No a já jak jsem byl zblblej, tak jsem mu taky zasalutoval. "

:-)))

3 Sargo Sargo | 12. září 2006 v 1:09 | Reagovat

:-D :-D

Tak si říkám, nevystřílejte všechnu munici hned zpočátku. Ať má popis TÉHLE cesty ještě kam gradovat :-)))

4 JR JR | 12. září 2006 v 2:15 | Reagovat

Doooost dobrý!

5 JR JR | 12. září 2006 v 2:16 | Reagovat

ovšem v americe by tě nejspíš zastřelili...

6 DJ DJ | 5. března 2007 v 21:07 | Reagovat

Tak to jsme se tedy nasmáli :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama