Působení 20.9. ve 20.09

21. září 2006 v 18:30 | LittleKey
Včera jsme se sešli k působení po měsíční prázdninové pauze. Na všech hráčích byly hned po příchodu ke Kubrychtům jasně čitelné abstinenční příznaky, zejména třes rukou a zvláštní výraz v očích:-) Přesto, než se poprvé rozdalo, uplynulo dobrých dvacet minut. Na vině byla samozřejmě potřeba podělit se s kolegy mariášníky o zážitky. Jarda si to naštěstí odbyl již před týdnem, David toho nikdy moc nenamluví, pan Lékárník nebyl přítomen a Dan se jen chtěl pochlubit novým mobilem. To tedy znamená, že jsem převážně mluvil já. Téma asi nemusím připomínat. Na tomto místě jen konstatuji, že nám roste první zoubek, více v samostatné stati. Takže, po počáteční přátelské komunikaci se konečně rozdalo. A věci se začaly dít. Do sálu vjela rakev, nikým netlačená, nikým netažená, rakev plná karet. A za ní tisíc krys....:-)
Zaměřím se jen na svou osobu, protože popis hry ostatních by mě ještě více rozčílil a to já přeci nemám za potřebí. Nemohu si stěžovat, že bych nebral talon, to opravdu ne, příležitostí jsem měl dostatek. Ovšem po otočení oněch dvou, pro mě ten večer zpravidla osudných karet, jsem jen tiše, později i hlasitě nadával. Navíc olej do ohně přiléval i pan J.R. s klasickými poznámkami o tom, jak je na mizině. Možná v ten okamžik byl, ale koho to zajímá!!!!
Zkrátím to, ten večer jsem tratil 44,- Kč. Hrát korunovýho, tak jdu do lesa vyhlížet větev :-) O kolik mě oškubal J.R., tím se určitě pochlubí sám.
Než to uzavřu, jen pár příkladů mého včerejšího neštěstí:
1) nevylicitoval jsem 157 rudých jen proto, že forhont měl betla
2) bezproblémové stovky se staly nehratelnými díky plonkovým desítkám v talonu - min. 2x, samozřejmě protihráči měli na rukách minimálně dva hlasy
3) zahrál jsem si lepší dvě se stovkou se 4 strkačkama, uhrál jsem je, inkasoval 18,- Kč, ale během následujících 3, slovy tří her jsem je prohrál, první byla Vídeňský betl orétovaný panem J.R., druhá byla jedna ze zmíněných stovek v bodě 2 a na třetí už se napamatuji
Kdyby mi alespoň J.R. přinesl Ice Age 2, né on se jen pochlubil tím, že ho viděl a jak je to super. Kamarádi.... :-(
PS (dodatek od mamči): Nedávno po poledním spaní jsem slyšela z ložnice spokojené pobrukování, což nebývá obvyklé a co jsem neviděla! Peťula se nějakým záhadným způsobem dostal ke kartám, co má v postýlce u nohou a znalecky prohlížel list... :-)
A takhle už trénuje Klíček junior, aby v budoucnu hájil mariášnickou čest PetrKlíčků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JR JR | 21. září 2006 v 22:08 | Reagovat

No ano, i já bych (zcela vyjímečně) byl býval pana PK v reporu politoval, neb ten nebohý hoch měl včera opravdu pech. Jest sice pravdou, že si ve výše uvedné textu kapánek zapřeháněl, například s těmi lepšími dvěma se stovkou, které byly ve skutečnosti BEZ stovky (to by přece nebylo "jen" za 18 Kč, že) a rovněž s těmi hlasy při jeho historicky katastrofálních stovkách to také nebylo tak žhavé. Já si pamatuju, že jsme dva hlasy měli jenom jednou, péčí kolegy DM.

Inu co dodat? Po vlastním hrůzostrašném začátku, kdy jsem skutečně ocitl téměř na dlažbě beze všech drobných, působením pana DM a rovněž lepšími 2x7 pana DW, nakonec se štěstěna na mou stranu obrátila a já inkasoval a inkasoval...a.... až jsem z páně PK mínusových 44 Kč sám 41 Kč bral. Byl toť kladný výsledek po velmi dlouhé době, neb jsem třikráte za sebou hrubě mínusil (na mne v nezvykle  vysokých, ba dvouciferných sumách), takže dalo by se říci, že je to od června můj první plus.

Ještě snad malá poznámečka k tomu oretovanému Betlovi, alias malému. Nechtěl bych zde na veřejné elektrické síti vypadat jako nějaký nezdvořák, či hulvát, který se otáčí na loženého betla, kdepak! Byly tam dvě legální díry. Malé, to je pravda, ale díry to byly, bývalo by stačilo, kdyby měl jeden všechny zbylé kule a bylo po mně. Na druhou díru se napamatuji, ale bylo to tuším cosi jako osmička bez sedmy u barvy od které jsem nenesl. Tedy pravda, "pididirky", mikroskopické skuliny, ale známe to - jsou hry, kdy vám každou díru, ba každičký pór najdou a chvíle kdy vám projdou tři esa. Všechno jsme už zažili.

Dnes ráno jsem byl opravdu blízko tomu psáti znovu reporty, leč v práci během totálního nasazení to již není fyzicky možné a doma už většinou chybí ta "slina" a chuť něco veřejně sdělovat. Tímto děkuji panu PK, že se toho ujal a rovněž za to, že mi před chvílí pomohl s výměnou ušlé pneumatiky.

muchas gracias!

2 Sargo Sargo | 21. září 2006 v 22:33 | Reagovat

/Sargo skučí v absťáku.

:-))

3 Littlekey Littlekey | 22. září 2006 v 7:33 | Reagovat

Ano, zmílil jsem se byly to pouze dvě lepší, ale já se u toho psaní zas tak rozčílil....

Je zvláštní jak Šmudla jedo po tom zeleným královi. I naminulé sérii se na tuto kartu soustředil. Zelenným králem konsternován býti, má někdo snář?

4 jm jm | Web | 22. září 2006 v 11:58 | Reagovat

Aho, jakožto sobce mě saomzřejmě první napadá, že jsem kdysi psával reporty já...

Je to čtivé - chválím! Pokusíme se vás v KV někdy přepadnout a trošku zapůsobiti, bude-li svolni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama