Boží dar

4. listopadu 2006 v 9:56 | LittleKey
Ne, lyžovat se nechystáme. Tedy zatím ne, vyrazíme hned jak udělá první krůček. A ten zatím neudělal. Téma článku nemá nic společného se sportem. Neslyšel jsem nikdy, že by někdo pojídal chleba závodně, ale pokud ano, máme kandidáta. Za rychlost by moc bodů nedostal, ale za umělecký dojem by inkasoval nejvyšší známky. Posuďte sami.
Hmm, není to úplně špatné.
Super, máš toho víc?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chachina Chachina | 4. listopadu 2006 v 11:22 | Reagovat

To je krásné, jak těm malým dětičkám chutná.... skoro všecnno :-)

Bylo by zajímavé zkusit podobnou fotku v jeho, například, 15ti letech.. Byl by to stejně požitkářský výraz? ;-))

2 Monika Monika | 4. listopadu 2006 v 11:25 | Reagovat

Nechala jsem se zblbnout reklamou a Šmudlovi  (už určitě tušíte, proč ta přezdívka) začala asi před měsícem dávat sušenky Sunarka v domnění, že nemůže být nic lepšího, zdravějšího atd., co by mohl spapat. Nu co, jsou určeny dětem od šesti měsíců, což jsme už měli dávno za sebou. Nejdřív nic moc, většina končila rozmatlaná v ručičce, na zemi, na oblečení, prostě všude jinde než v pusince. Ale časem se naučil postupně sušenku žmoulat, dokonce už i používá ty svoje dva tesáčky a rázem jsme z něj málem měli závisláka na sušenkách. Začala jsem používat mozek (přechodně ;-) a řekla si: "Ty pacholku, když můžeš baštit sušenky (stejně je to určitě pěknej sajrajt), proč bys nemohl zkusit chleba?!"  Navíc graham z raciopeku :o)

3 Monika Monika | 4. listopadu 2006 v 11:31 | Reagovat

Chachina: No ono mu právě úplně všechno nechutná. Např. na banán se šklebí a plive ho, jako kdyby to bylo něco zkaženého. S nastrouhaným jablíčkem, hruškou a ostatním čerstvým ovocem se taky moc nezadvěčím, nechápu proč..., ovocné přesnídávky taky nic moc. Přitom zeleninku všeho druhu baští, snad kromě červené řepy.

Myslím, že v patnácti mě se suchým chlebem pošle do háje ;-]

Jo a taky už pokukujem po vašem blogu :o)

4 Sargo Sargo | 4. listopadu 2006 v 17:06 | Reagovat

Jo jo, dneska jsme měli špenát, vzorně snědeno (a to jsme byli na návštěvě! :-)), ovšem jako vždy s výrazem "tak já to teda sním, když na tom trváš, ale nebaví mě to". Kdy děti pochopí, že to, co je jim strkáno do pusy, je jídlo? :-D Přitom když jím já, můžou mu oči vypadnout... :-))

Monika: je grahamovej bez lepku? Ať vím, po čem pak sáhnout? :-))

Lepší, že jí zeleninu, než ovoce, to bych si být tebou rozhodně nestěžovala :-D

5 Monika Monika | 4. listopadu 2006 v 18:35 | Reagovat

Sargo: graham bez lepku není, ale my už se mu nevyhýbáme, navíc toho chlebíčku fakt moc nesní :o) On žádný chleba není bez lepku. Na žmoulání doporučuju kukuřičné křupinky neochucené, bez soli, ty jsou bez lepku a myslím, že budou rozhodně zdravější než ty sušenky od Sunarky. Maj je ve všech prodejnách se zdravou výživou.

No já si nestěžuju, že nechce ovoce, jen to nechápu... A taky jí s takovým výrazem jako že je to nezbytná nutnost a že ho to zdržuje v ostatních činnostech, ale ten chleba si fakt užíval :o)

6 Chachina Chachina | 4. listopadu 2006 v 18:58 | Reagovat

Monika: Je to zvláštní, ale naše děti mají stejné chutě :-) Já jsem s banánem taky úspěch neměla (říkala jsem si, že je asi holčička po dědečkovi, ten banány nemá rád, ale ostatní ovoce je na tom podobně). Zato mrkvička, ta je v kurzu :-)

Sargo: Sušenky Sunarka jsou jistě vynikající, ale naše slečna si je raději rozpatlané hází za tričko ;-) A to je pak teprve ta správná legrace ;-)

Jinak - výborné jsou taky kukuřičné tyčinky, ty miloval synek, když byl ještě mrně. Teď má holt raději pizzu :-/

7 KVděd KVděd | 5. listopadu 2006 v 4:25 | Reagovat

asi mi na 100% nefunguje PC, neb z fotek vidím cca 1/10, ale to neni zas až tak důležitý. Moc se mi líbí jak se všichni umíte bavit svými potomky. Rád si vás čtu a těším se z vašich objevů. Od dob, kdy jsme my prarodiče si užívali radosti a zase samé radosti s vámi, se od vašeho zrození nic zas až tak podstatného nezměnilo. Jen úhel pohledu je o generaci jinde. Je  nádherný, užívám si ho a jsem vděčen za každý prožitý okamžik se svými prapotomky.  Starejte se nám o ně a vězte, že dokážeme být vděční.

8 Sargo Sargo | 5. listopadu 2006 v 10:28 | Reagovat

Zatím jsem pod vlivem příruček (a hlavně jsme oba alergici), tak do toho roku alespoň bych bez lepku počkat raději chtěla... jinak díky za typ na křupky. I když vzhledem k rychlosti našich zubů to asi ještě chvíli téma nebude :-D

Banány se nedivím, cokoli s příchutí, kromě přímo syrového banánu, mi chutná jako by to bylo nahnilé, takže prcky chápu :-))

Dneska snědl květákový blevajz s takovým výrazem odporu, že mi ho bylo málem líto :-D Bylo to fakt odporný. Ale snědl to :-)) Asi za odměnu dostane odpoledne konečně to jablko... :-))

Zdravím též dědu, i když to není náš děda, ale myslím, že to napsal tak pěkně univerzálně dědulovsky :-)

9 Chachina Chachina | 5. listopadu 2006 v 19:40 | Reagovat

Sargo: Já i synek jsme taky alergici, sice ne na žádné potraviny (když nepočítám to, že nesnesu kiwi) a co si pamatuju, tak asi od 5. měsíce měl Adík kašičky s lepkem a nijak mu to neublížilo (nebyl kojený, proto takhle brzy).

Ale jinak souhlasím, že času na začínání s lepkem je dost.

Mimochodem - zrovna dneska měla malá taky květák a snědla ho s takovou láskou, že jsem takový výraz snad neviděla nikdy ani ve tváři jejího tatínka a ten má velmi kladný vztah k jídlu :-))

10 Monika Monika | 6. listopadu 2006 v 16:46 | Reagovat

Opravuji se, zjistila jsem, že bezlepkový chleba se dělá, ale není běžný. Ani nevím, z čeho ho vyrábí, z kukuřice, pohanky, jáhel? Nám se teď osvědčili kukuřičné (=bezlepkové) pletýnky, uždíbnu měkký kousek, dám Peťulovi do pusinky a on si žmoulá :o))) Jo a ke křupkám zuby nepotřebuje, on si je stejně spíš žužlá dásněmi, pěkně se mu na ně přilepí, ani se mu nemusí přidržovat :-) Akorát se musí hlídat, když si strčí do pusy celou...tuhle se z toho pozvracel (trochu ;-)

Vaše děti baští květák? A samotný? Já zatím neměla odvahu mu květák dávat vzhledem k jeho potížím s nadýmáním, baštíme jen brokolici v malých dávkách přimíchanou k ostatní zelenince... Myslím, že po květáku by se nám vznášel u stropu, prdí naprosto šíleně po všem i po tom, co zaručeně nenadýmá :-(

11 Sargo Sargo | 6. listopadu 2006 v 22:16 | Reagovat

Musím zaklepat, navzdory obavám, co má zeleninu, kadí vzorně. Jenom ke květáku jsem včera přidala pár lžiček švestek... a zabraly, mmm, vzorově :-D Jen bylo zajímavé, že jsem je (kupujem od Hippu) nikde před tím neviděla, až teď náhodou v Hypernově. Prdění se už taky hrozně dlouho nekonalo. Ale tohle všechno jsem samozřejmě neříkala, ono se to jinak okamžitě zakřikne :-))

Chachina: ono nejde o to, že by z toho nějak onemocněl. Jen je to další šutrák do zátěže pro to tělo, a proč mu ho nakládat, když se tomu lze snadno vyhnout :-)

Monika: ju, dělá, a protože nejspíš začnu chleba péct doma, bude po starostech se sháněním :-D

Květák jsem zkusila samotný spíš proto, že je hodně v těch zeleninových směsích - no, a než jsem stihla dopsat větu, že nic z něj nebylo, tak jsme tu vytrubičkovali zácpu... no, tak teď ho znovu ukládat, aspoň bude klidná noc. Brou :-D

12 Chachina Chachina | 7. listopadu 2006 v 13:34 | Reagovat

Naše holčička měla problémy s větříky jen dokud měla samotné mlíčko..

Sargo: No, já vím, jak to bylo myšleno, jednak mám taky děti.. a pak - někdy i myslím :-)

13 Sargo Sargo | 8. listopadu 2006 v 10:03 | Reagovat

Chachina: to si neber osobně, to byla spíš součást polemiky s naší doktorkou, která by mu nejraději namixovala knedlo-zelo-vepřo :-D

S větříky taky už problémy přešly. Jen teď ta zácpa po květáku. Ale co jsem přidala ovoce do jídelníčku, tak... už asi problém nebude :-D To je síla... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama