Nejen Jarda píše reporty

7. prosince 2006 v 9:47 | LittleKey
Publikace již jednou napsaných věcí, je mnohem jednodušší :-)

Ani jsem netušil, že jsem byl tak plodný :-). Myslel jsem si totiž, že jsem napsal v historii našeho působení pouze jeden report. Já bych ho s odstupem času nazval Report zoufalého mariášníka (10.12.2004).
Vážení pánové mariášníci,
k napsání následujících řádků mě vedlo hned několik (a troufám si říci, že závažných) důvodů.
Za prvé: Cítím potřebu podělit se s vámi o frustraci, kterou mi způsobilo pár našich posledních působení.
Za druhé: Dlouhodobá neschopnost pana JR navázat na svou kvalitní reportážní činnost. (Upozorňuji čtenáře, že tímto výlevem nehodlám literární tvorbu pana JR na mariášnické téma nahrazovat, na to se necítím dostatečně spisovatelsky a intelektuálně vybaven :-))
Za třetí: Tento důvod je čistě technický, neb jsem dočasně osiřel v kanclu a nikdo mě do dvanácti, doufejme, nebude rušit.
Tak tedy jak začít. Snad tím, že hladinu našeho zatuchlého mariášnického rybníčka nedávno rozčeřil čerstvý vítr v podobě pana RK. Dalo by se říci, že na posledním působení vyvolala jeho hra téměř uragán, který málem převrhl loďku pana JR. Ale o tom později. Pan RK se předvedl jako zdatný mariášník a karetní společník. Jeho hra se vyznačuje prvky, na které jsme nebyli zvyklí. To ovšem neznamená, že jeho styl je ve srovnání s naším na jiné kvalitativní úrovni. Jen je to prostě trošku něco jiného.
Nyní bych se rád stručně zmínil o tragedii, která mě v posledních působeních postihla a završena byla právě na posledním působení. Mohu konstatovat, že od doby kdy jsme začali působit U stadionu, se mi totálně nedaří. Moje PPPčko(jestli ho tak ještě vůbec mohu nazývat) zažilo takový odliv, jaký nepamatuji. Pravidelně jsem nucen dotovat hotovost přímo z peněženky. Pan JR mi zajisté odpustí, ale kovovou padesátikorunu(což je momentálně jediný obsah mého PPPčka) rozměnit nemůžu, jelikož ji považuji téměř za relikvii a základní kámen PPPčka. Nechci však tyto nezdary alibisticky připisovat prostředí ve kterém nyní působíme, protože je to prostředí veskrze mariášnické a není důvod si na něj stěžovat. Pochvalně se musím vyjádřit i o obsluze (na tom se zajisté shodneme všichni), která působí mile a společensky. Zvlášť pak potěšil projevený zájem o naši hru, realizovaný dotazem: " Co to vlastně hrajete?" Snad jediný nedostatek, nevaří. Ale po rekonstrukci kuchyně by měli opět vyvářet, takže se necháme překvapit.
Nemyslím, že by se kvalita mé hry v čase zhoršovala. (Rád uslyším i váš názor.) Myslím, že úroveň na kterou jsem se za léta tvrdé dřiny dostal je adekvátní ve všech směrech. Proto je mi záhadou co se děje. Prohry přesahující deset korun u mě opravdu nebývaly zvykem. Nevím jestli jsem urazil Kartiboha, jestli ano, pak jsi nejsem vědom čím. Jediné co ho snad mohlo pobouřit je neuhraná sedma, kdy si soupeř uhrál 160 proti. Ano byla to troufalost, ale nemyslím, že se to nedalo uhrát. Rád bych považoval tyto řádky za jakousi zpověď před Kartibohem, protože jestli jsem opravdu zhřešil, tak tímto ho prosím o odpuštění.
Ještě bych se vrátil k výše uvedeném uragánu respektive zelené desítce, kterou měl(podle názoru pana JR) pan RK během jedné ze sehrávek uhrát a neuhrál. Takto rozčileného jsem pana JR neviděl od oněch památných okamžiků, kdy se snažil vyhodit balíček karet z osmého patra, což se mu po několika pokusech částečně podařilo. Na druhou stranu musím dát za pravdu argumentaci pana JR, nebylo to dobře zahrané. Rád bych vám tuto sehrávku přiblížil, ale je to již čtrnáct dní a bohužel si na detaily nevzpomenu. Snad pan JR by mohl posloužit.
Vážení pánové, na závěr bych vás chtěl poprosit o psychickou podporu (nebo rozhrešení?), nebo jestli to takhle půjde dál, tak se na vás budu snad chodit jen dívat :-((
PK
Druhý, o němž jsem neměl ani tušení je poněkud optimističtější a pana MB hanící :-) To už je taková tradice. Pořád se musí někomu za něco nadávat. Tento kousek je z 19.6.2003 a popisuje první působení s DW.
Zdravím,
vzhledem k tomu, že p. JR upustil od pravidelného reportingu z našich mariášových dýchánků musím zaskočit.
Vede mě k tomu hned několik důvodů:
1) včerejší působení bylo mimořádně vydařené
2) včerejší působení bylo mimořádně vydařené
3) včerejší působení bylo mimořádně vydařené!
Stalo se několik zaznamenání hodných skutečností.
Pan MB se na včerejší působení dostavil, pro něj velmi neobvykle, včas. To však je poslední kladná věc, kterou o něm dnes napíši. Asi ve čtvrté hře se u mě odepsal a to na hodně dlouho!!! Oflekoval totiž Jardovi 100 ,tuším zelených, namaje k tomu jediného akceptovatelného(pozn. povšimněte si , že neuvádím "rozumného", jelikož pan MB si včera rozum ke Kubrychtům nedovezl). Pan JR se s jistotou jemu vlastní bleskově otočil, následně uhrál 110 a já dostal tik do levého oka. Stálo nás to 3,20!!!
Další, ještě tragičtější věc, za kterou může pan MB, byly lepší dvě sedmy pana DW. To byl totiž on, který když chtěl jet do Loun dostavníkem, tak si nechal radši koleno vrtat a kočí, než aby zneuctil nebozez, ho nechal jet zadarmo. Pardon, musel jsem citovat pasáž z Lakomé Barky. Takže znovu, to byl totiž on, kdo po panu JR, podruhé položil karty na stůl, nemaje odvahy jít do talonu..... 4*6=24Kč pro pana DW od každého.
Pan MB se ten večer choval vůbec podivně. Pil bílé víno. V okamžiku, kdy došlo na první rum(pozn. ten večer jsme oblékly ještě další tři svetříky), zahlédl jsem v jeho očích známku odporu a jeho horní ret se nepatrně ohrnul. Toto bych od něj opravdu nečekal!!!
Svoje působení, opravuji, přítomnost u Kubrychtů završil odchodem v 22.00 se slovy:"Ještě musím vrátit deštník, hned jsem zpátky!" Samozřejmě ne už neukázal. Nicméně po zbytek večera ho nikdo nepostrádal.(teď jsem fakt hnusnej, ale aspoň vidíte jak mě včera nas...)
Asi ve 23.00 jsme se přesunuli dovnitř. Plynule jsme pokračovali v tom co jsme započali pod širým nebem. Jak jsem již naznačil, konzumace tekutin byla včera na vysoké úrovni. Slovy odborníka na stravování, měli jsme vyváženou stravu. Čtyři piva a čtyři panáky.(JR+PK - 10ky + rum, DW 12ky+Tequilla).
Pana MB z výčtu vypouštím, protože se ničím nevyznamenal. Konzumace alkoholu má alespoň u mě klasické následky.
Pan DW za večer vykouřil krabičku cigaret, což jediná věc, kterou bych našemu novému spolupůsobiteli vytknul.. Ty lepší dvě sedmy nepočítám, protože za ně v podstatě nemohl. Vinen je jednoznačně pan MB. K dobru bych panu DW přičetl také to, že se nezdráhal zaplatit rundu jako zápisné.
Mnoho dalších sehrávek si nepamatuji, na durch pana DW však nelze zapomenout. Hrdinně jsem mu ho oflekoval, vědouc, že ložené to nemá. Po příkladné spolupráci s panem JR pan DW prohrál.
Příjemný středeční večer končil zhruba v 0.30, když za námi paní vrchní zamkla hospodu. Upozorňuji příjemná paní vrchní, neboť u Kubrychtů zavírají normálně ve 23.00. Seděli jsme tam minimálně 45 minut sami, a ani jednou nám nenaznačila, že bychom měli vypadnout.
Teď jsem si ještě vzpomněl na vzrušenou debatu na téma WITTE. V hlavě mi utkvělo páně JR " to je jen provozní záležitost". Více se rozepisovat nebudu, protože naše názory se s panem JR rozcházejí a nechci, aby pracovní záležitosti narušovali náš, dle mého názoru, přátelský vztah.
Co závěrem, snad jen, že pan MB si to mytí hlavy opravdu zasloužil. Jsem si také vědom, že mé neumělé vyprávění jistě plné gramatických chyb se s literárními kvalitami pana JR nedá srovnávat. Proto prosím čtenáře o shovívavost.
Petr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JR JR | 8. prosince 2006 v 12:45 | Reagovat

tak nevím, jestli ti nepřenechat žezlo, že bys psal reporty místo mě. Koneckonců ta doba, kdy na to zase nebudu mít čas, opět přijde.

Anebo se můžeme střídat, nebo je psát oba každý ze "svého pohledu" :-)

2 LittleKey LittleKey | 8. prosince 2006 v 21:10 | Reagovat

Jsou důležitý věci, ale pak jsou ještě jiný věci a ty jsou podstatný. Psaní reportů patří mezi ty podstatné. Teda jestli mi rozumíš. Takže o době, kdy na ně nebudeš mít čas ani neuvažuj.

3 JR JR | 8. prosince 2006 v 23:01 | Reagovat

Já si nedělám žádný iluze, momentálně mě to baví, ale pak přijdou jiný věci...

Uvažuju o tom blogování tak nějak z globálního (až filosofického) pohledu a říkám si, kam ten svět spěje...

no uvidíme - v každém případě je to ideální příležitost jak realizovat projekt "Aktovka inženýra Dandy" a o je podstatný na to se zaměřím.

4 Sargo Sargo | 9. prosince 2006 v 9:32 | Reagovat

Add blogování - jak již pravil jiný Jára, pro změnu Cimrman, řeč byla vynalezna, aby se člověk mohl vykecat. Proč by měl vynález internetu směřovat jinam? :-))

5 David David | E-mail | 18. prosince 2006 v 12:51 | Reagovat

Mě nejde do hlavy, jak se tam nahoře píše:

"Pravidelně jsem nucen dotovat hotovost přímo z peněženky."

Tomu nemohu uvěřit, protože všichni víme, že jsa suterén, dotoval si PPPčko pouze jednou v životě a za to ještě mohla manželka, která si z něho drze pujčovala drobné na autobus. Alespoň takto jsi nám to posledně v Evorpáku vtloukal do hlav tím masivním skleněným popelníkem. Servírky jsi si vyjímečně opravdu nebral, též jsme si museli zapsat hodinu a čas tvého dalšího doplnění, jelikož okamžik to byl tak histerický.

Tak jak je to s tím doplňováním?

6 JR JR | 23. prosince 2006 v 15:59 | Reagovat

:-))))

ať už je to jak chce, jisté je, že poslední datum doplnění bylo tenhle čtvrtek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama