Hlavně že je (celkem) dobrá nálada

3. února 2007 v 22:10 | Monika
Od minulé neděle máme s největší pravděpodobností virózu.

Tedy Peťulka jí má. Nějak jsem si navykla používat množné číslo, pokud se vyjadřuju o prckovi, asi pozůstatek z těhotenství. Nebo následek toho, že všechno prožíváme společně...
Ale k tématu. V sobotu jsme byli plavat ve zdejším lázeňském bazénu, raděj nebudu jmenovat konkrétně. Je to bazén, ve kterém se konají naše plavací kurzy, respektive ve vířivce k bazénu náležící. Tentokrát byla vířivka uzavřena, což jsme se dozvěděli až uvnitř. Důvod uzavření nebyl znám, pouze se návštěvníkům omluvili, což je velice hezké, ale celkem k ničemu. Zřejmě prováděli desinfekci, zápach chlóru se opravdu nedal nevnímat. Museli jsme se pohybovat v ostatních přístupných prostorách. Samozřejmě Peťula, jak je jeho dobrým zvykem, tu a tam vodičku upíjel, tomu se nedá zabránit. Nicméně se mu ve vodě moc líbilo, jako vždycky. Naštěstí má k tomuto skupenství vody velmi pozitivní vztah, na rozdíl od maminky, která má navíc velkou nedůvěru ve způsob provozování bazénů.
Nechci svádět mrňousovo onemocnění na pobyt v bazénu, ale podezření mám, protože jinde jsme se s ním do neděle nepohybovali. Následky byly patrné v neděli večer, kdy měl Petýsek teplotu, okolo 38°C. Nasadili jsme běžné prostředky a zdálo se, že to nebude nic vážného. Ale v noci jsme museli ulevit rourkou, což už velmi velmi dlouho neprovádíme a úleva opravdu přišla, mrňous se u toho dokonce chechtal na celé kolo. A měl důvod, byla to opravdu OHROMNÁ úleva :o) Opět jsem propadla naději, že se nic dalšího konat nebude, ale od té doby se kakalo a kakalo, tak čtyřikrát denně. Ráno se vždy zdálo vše v pořádku, ale v odpoledních hodinách nic moc. Ale jinak žádné známky, že by Peťku něco zásadního trápilo.
Proto jsme vyrazili k doktorovi až v pátek, kdy už mi připadalo, že to trvá hodně dlouho a dieta a další prostředky selhávají. Doktor prohlásil, že prďolka vypadá velice zdravě, a on opravdu na to, co zažíval, nejevil výraznější známky onemocnění. Laškoval s pacienty v čekárně (nacpané k prasknutí) i s panem doktorem a na to, že jsme čekali skoro dvě hodiny, byl v klidu. Naštěstí...Doktor si dělal legraci, že jsme výjimka, všichni kašlou a smrkají, jen my máme průjem :o) Bylo nám pouze doporučeno držet dietu, vyhnout se mléčným výrobkům a vydržet.
Dneska se zdá, že virus (či jiná zákeřnost) už je na ústupu, v pondělí budeme znát další výsledky. Jen doufám, že jsme u lékaře v čekárně neulovili něco dalšího...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 3. února 2007 v 23:28 | Reagovat

Tak ať se dáte brzy do kupy, přejeme :-) Množného čísla jsem se také ještě nezbavila... a ani se o to nějak moc nesnažím, ono to odpovídá realitě :-))

Na té první fotce vypadá Péťa velice andělsky :-)) Ale přijde  mi, že má hrozně velké tlapy! Ale on je má proti Jášovi asi každý...

Btw, koukám, že žehlička je oblíbená všude. Musím jí důkladně dávat z cesty, protože Jáša se jí pokoušel zvedat nad hlavu... :-D

2 DJ k Monice DJ k Monice | 3. února 2007 v 23:40 | Reagovat

Držím palce, holky se vykřesaly z nějakého anchlazení teprve nedvno. V současné době žena zvrací a zvrací a Majda u toho brečí a brečí. Ale už se konečně přestal bát bílého pláště. U doktora vždycky vřískala...

3 DJ k Sargo DJ k Sargo | 3. února 2007 v 23:42 | Reagovat

Já se v porodnici smál nahlas, že takhle velké dlaně a chodidla nemůže mít čerstvě narození dítě. Klepaly si (sestřičky) na čelo. Nicméně se stále domnívám, že Majda má nadrozměry, asi to vypublikuju na blogu, zakončení končetin (nebo jak se, Moniko, řekne souhrně dlaně a chodidla?).

4 Sargo Sargo | 4. února 2007 v 20:23 | Reagovat

DJ: okončetiny? :-)))

Jáša má nohy asi v průměru, ale ruce velice malé... což má po obou svých rodičích :-))

5 Monika Monika | 4. února 2007 v 20:54 | Reagovat

Sargo: Sice průjem polevil, ale večer byla teplota 38,6 °C. Tak jsme asi u doktora fakt něco ulovili :-(

Velké ruce a extrémně dlouhý malíček má Peťula asi po mně, ale beru to jako výhodu, já jsem díky tomu mohla začít hrát na violu :o) Nikdy nezapomenu, jak přišel pan učitel, prohlíd si moje tlapy a řekl: "Dobrý, tu berem!". :o)))

A ta šňůra není od žehličky, ale od ventilátoru :o) Na druhé fotce je v pozadí vidět... Z žehličky bych fakt měla strach, on na proražení dveří stačí dřevěný vláček ;-)

DJ: Přeju ať zvracení i pláč poleví! S těma rukama a nohama fakt nevím, popátrám...

6 Chachina Chachina | 4. února 2007 v 21:04 | Reagovat

Monika: Je prostě krásnej :-) (Petřík)

Jinak já také stále mluvím v množném čísle. Po mateřské s Adíkem mě to opustilo a teď jsem to statečně zase získala zpět ;-) Ale myslím, že to má většina maminek.

Doufám, že vás tyhle patálie brzy přejdou a že bude Peťulka v pořádku. Ono je to vždycky "na pytel", když těm mrňouskům něco je.

Možná je to opravdu nějaká střevní viróza, asi to teď řádí, dětičky mých dvou kamarádek mají obdobné potíže. Když jsme jí měli my :-)))), kromě dietky nám pomohl Nutrolin B (není, tuším, ani na předpis). A viróza trvala asi 5 dní, už jsem z toho pomalu šedivěla...

Držím palce, ať to brzy přeperete!

7 DJ DJ | 4. února 2007 v 22:35 | Reagovat

omlouvám se za chybějící písmenka, mám náhradní notebook a nějak jsem si nezvykl na ten jiný zdvih kláves a přiznávám, že to po sobě moc nečtu. Pak totiž škrtám a škrtám a introvert zvítězí a komentář pak není :o))

Okončetiny? Já spíše navrhuji ukončetiny (ukončení končetin) :o))

8 Monika Monika | 5. února 2007 v 13:14 | Reagovat

Chachina: Díky za kompliment. Teď přemýšlíme, jak mrňousa ostříháme (už mu lezou vlasy do očí), jestli jen zkrátit nebo mašinkou, ale obávám se, že na ježka s jeho ušima bude vypadat strašlivě. Nejlíp stejně vypadá v čepici. :o)))

Myslím, že to množné číslo je normální, akorát to někdy zní nesmyslně.

Těmi běžnými prostředky jsem mimo jiné myslela i Nutrolin B, už ho aplikuju potřetí, Peťula má dost labilní zažívání...

No, my už to máme týden. Teploty přešly záhy, zbyl jen průjem. Teď už nemáme průjem, ale dneska ráno jsme měli 39°C. Z výtěru se nic nezjistilo, tak doktor stále trvá na tom, že je to viróza. Ani jsme tam dneska nešli, protože bychom v čekárně chytli určitě nějakou další chorobu a kdyby ho doktor viděl, zase by nevěřil, že mu něco je. Ale nálada se zhoršila, nosíme a kňouráme, ležet nechceme. Nebo musím dělat pejska, běhat s mrňousem po bytě a on přitom prolejzá pode mnou, to ho baví. Už mám na kolenou pěkné modřiny :-(

To mám za to, že jsem si říkala: "Všichni smrkaj a kašlou, a my jsme O.K." Vypadá to, že Peťulova slabá stránka byla, je a bude trávení... Nevím, jestli je to lepší, než dýchycí cesty...

Dj: S tím škrtáním komentářů, to je mi velice povědomé :o)))

Momentálně mě napadá pouze "distální část kočetin". Anatomický atlas mám u rodičů, tak asi nic chytřejšího nevymyslím.

9 DJ DJ | 5. února 2007 v 18:01 | Reagovat

Nechci rejpat, ale na té první fotce mi připadá jako Káďa (za mlada, znám jej od základky), nechci jmenovat celým jménem, ale pan LK určitě ví. Tím samozřejmě nikam nemířím a podoba otce je nezpochybnitelná.

Prosím prosím, zvažuji koupi sedačky na záda, máte tady o tom článek, nbeo raději mejlová smršť?

10 Monika Monika | 5. února 2007 v 18:49 | Reagovat

Tak jsme u doktora byli, psychicky jsem nevydržela teplotu 39,6°C. A závěr? Doktor, cituji, nic alarmujícího neshledal.

DJ:

Tak Káďa? Já jsem spíš chtěla podotknout, že má právě ten důležitý ředitelský výraz... ;-)

Článek přímo o sedačce nemáme, ale vyskytuje se na některých fotkách. Je to krosnička Chicco Caddy a kupovali jsme ji tady:

http://www.caryfuk.cz/product-4512/krosnicka-chicco-caddy-ruzne-vzory. Je do 15 kg, tak nevím, když píšeš, jak je vaše Majda barokní... :o)))

Petr v ní nosí mrňouse hodně, ale mně moc nevyhovuje, jak jsem malá, nesedí mi na záda. Já prcka hodně nosila a nosím v šátku a moc se mi to osvědčilo...

11 DJ -> Monika DJ -> Monika | 5. února 2007 v 21:32 | Reagovat

Já viděl jednu na 22 kg. Majda má už skoro 14. Myslel jsem, že to bez ní vydržíme a vystačíme se šátkem, ale asi do ní ještě půjdem. Nemám rád pomalé procházky nebo bolení za krkem, když prcek chce na koníčka. Díky za tip. Jdu zkoumat.

12 Chachina Chachina | 5. února 2007 v 23:00 | Reagovat

Monika: Jejda, to je mi líto. Já si někdy připadám jako hysterická matka, co nevěří doktorům. Ale na samoléčbu si troufnu jen v některých lehčích případech (nicméně - doma máme už něco jako "pojízdnou lékárnu").

Ona to opravdu může být viróza. Adam na ni jako menší trpěl hodně, neustále měl teplotu kolem 39°C a většinou mu nic jiného nebylo, maximálně měl průjem nebo rýmu. Když už moc nezabíral ani Paralen (Nurofen, Ibalgin), prostě jsme dávali zábaly - buď klasické nebo s tvarohem. To bývalo účinnější, než léky.

Tak hlavně, aby se z toho nevyklubalo něco jiného, ale nebudu malovat čerta na zeď.

Karinka má to zažívání taky všelijaké (zřejmě geny z maminčiny strany, já jsem již 15 let žlučníkář a tak), docela nám pomáhalo vařit jídla (i čaje) z rýžového vývaru (i když ty čaje, no nevypadalo to na pohled moc vábně).

13 siri siri | 6. února 2007 v 10:18 | Reagovat

okončetiny-ukončetiny zřejmě dle algoritmu ohnivák-uhnivák

14 Sargo Sargo | 6. února 2007 v 13:11 | Reagovat

Ouvej, marodi :-(

Jáša byl taky pár dní špatný, ale spíš od zubu. Levý horní :-) Na dnešek spal po delší době krásně, tak snad dobrý... a není ostatně možný, že by to měl Péťula taky od zubů? Příznaky odpovídají, a jestli ho třeba zlobí stoličky, tak se prý někdy stává, že i když mu to dřív nevadilo, tak při stoličkách že teploty a tak dál...

Btw, "okončetiny" jsme doma říkali vcelku běžně :-)

Jinak na léčbu jsem příznivec spíš domácí, když je jenom teplota, usoudím většinou, že ani doktorka nic nevykoumá a leda když se k tomu přidá něco, co nevím, co je za příznak, tak vyrazíme. Přeci jen, do poradny s teplotou nemůžeme a mám vždycky pocit, že spíš tam něco chytíme, než že se něco pořeší.

Se zažíváním si užíváme dosti, buď dám projímadlo (2x denně) a vykadí se, nebo nedám, a nepovede se mu to. Docela síla, ale lepší, jak věčně trubička :-( Tak zatím snižuju dávky, kam až to půjde... nepomáhá na to nic, na to, že se živí bílým jogurtem a borůvkama je to bída :-))

15 Monika Monika | 7. února 2007 v 11:11 | Reagovat

Jsou to výkyvy. V noci z pondělí na úterý teplota 40,2, dneska ráno 36,5. Ale hlavně, že už je to pryč :o) No ale dobrá nálada je nějak v nedohlednu, teď nějak nechce nic jíst :-(

Chachina: Taky jsem chtěla dát zábaly, ale měl ledové ruce a nohy a Dr. říkal, že v takové situaci zábaly neaplikovat.

Sargo: Taky moc na doktory nedám, ale mám strach z vysokých teplot :-( Jestli to není meningitida, aby neměl křeče atd...

Taky mi začíná připadat, že to má se zubama (už jednou jsme to takhle měli, vysoká horečka bez příznaků čehokoli jiného), ale doktoři se dušují, že taková horečka se zubama není možná.

Taky jsme se takhle trápili se zácpou, už jsem myslela, že budem používat trubičku doživotně. Já se raděj klonila k té trubičce, nechtěla jsem ho ničím ládovat. Vím, Lactulosa je jen cukr, ale může nadýmat a na to jsme i tak hodně trpěli. Pomohly jogurty a pohyb (co začal lézt, je to O.K.). Možná by vám taky mohl pomoct Nutrolin, to je probiotikum, tím si Jáša zakolonizuje střevo potřebnými bakteriemi a bude se mu líp trávit. Jo a ještě furt nechce pít?

16 Chachina Chachina | 7. února 2007 v 11:20 | Reagovat

Monika: Tedy, to jsou věci.. Vidím, že máme ještě rezervy...

Taky se bojím meningitidy. Synka jsem raději nechala nedávno oočkovat, ale Karinka je na to (mysllím) ještě malá.

17 Sargo Sargo | 7. února 2007 v 23:15 | Reagovat

Monika: no jo, to, že při studených končetinách nedávat zábaly jsem se dozvěděla až druhý den, takže jsme vykoupali, bez utírání zabalili (do suchého) a ohromně se mu ulevilo a prohřátý byl za chvilku celý... i když dle později zjištěné definice jsme už měli jet do nemocnice ;-) No, ale lepší tak, než kdyby ho tam kurtovali někde na kapačkách.

U nás doktoři berou horečku při zubech jako fakt, tak to máme snažší :-D

U trubičky už jsem měla obavy z mechanického poškození, přeci jen, musím jí do něj šoupnout prakticky celou, a on už sebou hodně mele... je to vždycky šílený zdlouhavý proces, navíc ho to přeci jenom hodně bolí (tedy, ne trubička, ale když se mu nedaří kadit). Nadýmá se po kde čem, po Lactulose naštěstí ne. Navíc mu vyloženě chutná a jak vidí, že nesu odměrku, už otvírá pusu dokořán... :-D Co s tím nemá potíže, je to strašně fajn, žádné kvičení zoufalé a dlouhé hodiny tlačení... :-)

Jinak pořád nepije, takže s Nutrilonem to vidím bledě :-) Kaši jí jenom zeleninovou, tam to nepropašuju. Jíst nějaké tyhle bakteriální hnusíky jsme zkoušeli, ale nezabralo to.

Meningitidu si moc nepřipouštím, ani podobné nemoci, to by se člověk musel zbláznit. Očkování snášel nedobře, takže se budu hodně rozmýšlet, proti čemu ho naočkujeme.

18 Sargo Sargo | 8. února 2007 v 14:47 | Reagovat

Dodatek k Lactulose: kupodivu mu na prdíky výrazně pomáhá. (I když občas ještě noční akce "co půl hodinka, to nešťastné rozespalé mimino usilovně prdící" probíhá.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama