Nárazník

12. února 2007 v 9:57 | LittleKey
DJ mi opravdu ve svém článku psal z duše.

Mám obdobný adrenalin produkující příběh. Narozdíl od tebe s jiným koncem. Neděle ráno, za deset sedm. Probudila mě rána a spuštěný alarm našeho auta. Z okna jsem viděl odjíždět auto, které za mnou parkovalo. Ihned jsem vyběhl, samozřejmě s foťákem a celé dílo zkázy jsem nafotil. Myslel jsem, že je zadní část auta rozsekaná na maděru. Nakonec to byl "JEN" prasklý nárazník. Bourající auto znám, na silnici za barákem parkuje pravidelně. Tedy někdo z okolních baráků. Tři dny jsem čekal, až tam zase bude stát, ale asi věděla, ano byla to žena, že jí vyhlížím hledáčkem sniperky :-) Konečně jsem se dočkal. Mohl jsem mávnou rukou a nechat to běžet, ale....řekl jsem si ne!
Cestou na mariáš jsem vložil za stěrač hříšnice, tedy jejího auta dopis s textem: "Dobrý den,v neděli dne 8.10.2006 v 6.55 hod. jste při vyparkovávání svého auta narazila do před vámi stojícího osobního auta SPZ .... Náraz spustil alarm, který mě upozornil, že se s autem něco děje a díky tomu jsem viděl Vaše auto odjíždět z místa nehody. Nárazem praskl na mém autě zadní nárazník. Prosím Vás, abyste mě kontaktovala na telefonním čísle ..., abychom mohli záležitost vyřešit. V případě, že mne nekontaktujete, budu záležitost řešit úřední cestou podáním podnětu k zahájení správního řízení ve věci dopravní nehody způsobené Vaším autem. S pozdravem ........" A čekal jsem co se bude dít. Druhý den mi volá někdo z pevné linky. Ano, byla to ona, představila se a domluvili jsme si termín kdy se u auta sejdeme k místnímu šetření. V sobotu v šest jsme se sešli, tedy 5 dní od nehody. Paní okolo padesátky uznala chybu, omluvila se. Řekl jsem jí, že nový nárazník by jí přišel na desítku, protočily se jí panenky, ale že to po ní nechci, že si to nechám zalepit a přestříkat za 2 500,- Kč. Poděkovala mi se slovy:" Jsem ráda, že jste rozumnej chlap!" Ještě mě poprosila, jestli by mi to nemohla poslat až po výplatě, tedy cca. za tři neděle, souhlasil jsem. Evidentně samoživitelka, i vzhledem ke stáří jejího vozu. Na závěr jsem si neodpustil otázku jak se jí to mohlo stát, když mezi námi byl prostor ještě na jedno auto? Prý měla zamlžené okno tak, že nic neviděla a že se ho snažila hadrem zevnitř otřít a v tom do mě narazila. No nezabili byste jí? :-)
Krom prasklého nárazníku nám to už vykradli, odřeli(dva 10 cm dlouhé šrámy s průhybem plechu) a předevčírem zůstal v myčce kus plastíku, který zakrýval patu antény - moje chyba, zapomněl jsem ho sundat) Vyloupení bylo provedeno zvláště barbarským způsobem, zámek u spolujezdce byl obkrájen jakoby otvírákem na konzervy a zatlačen do dveří. Naštěstí mi byl doporučen super autoklempíř, jen velmi detailní zkoumání by prozradilo onu nešťastnou událost. Dokonce i barvu se podařilo namíchat téměř stejnou a to máme metalickou světlou modř.
Mnozí si asi řeknou, ten toho nadělá, vždyť je to jen spotřební zboží. Prostě nadělám. Jsem si ale jist, že minimálně DJ mě pochopí a to mi stačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kapříci

dopluli, 66.7% (8)
nedopluli. 33.3% (4)

Komentáře

1 Chachina Chachina | 12. února 2007 v 14:08 | Reagovat

Já tě chápu, ale chápu i tu dámu, prostě ženská :-) Má zkreslené představy o mírách....

Nám auto před barákem vykradli asi šestkrát (jednou nám ukradli před Vánocema dokonce řídící jednotku, fakt skvělé) a nikdo se nám nikdy neomluvil ani za ty obaly od čokolád a párků, co nám v autě byly zanechány ;-)

2 DJ -> lk DJ -> lk | 12. února 2007 v 17:13 | Reagovat

chmmm, to já jednou...více na našem blogu!

3 DJ -> lk DJ -> lk | 12. února 2007 v 17:20 | Reagovat

..ale to tam napíšu až večer, nyní krátce - chápu! Naprosto chápu. Auto je sice spotřební zboží a dokonce ho nepojmenovávám (ikdyž to naše, jak ví Sargo, je vlastně sourozenec Majdy), aby v případě krádeže či jiné události se nic nestalo. Měli jsem starou feldu a tu pořád někdo něco. Teď máme vymazlenou dva roky novou fabii, při pořízení nejhezčí auto v ulici a ani jeden škrábanec, žádnej ťukanec, prostě jako nová! To musí člověk zaparkovat před obchoďákem, ještě stranou....aby mu do toho bouchla paní. Staré pravidlo říká, že od prvního škrábance to jde s autem z kopce, tak jsem teda zvědavej...

Jinak obdivuju pane LK, jak jste to skvěle vyřešil, já v minulosti nikdy neuspěl.

4 LittleKey LittleKey | 12. února 2007 v 19:15 | Reagovat

DJ: Nechci se nějak přeceňovat, nebo být přeceňován, měl jsem zkrátka štěstí na slušného člověka.

5 DJ -> lk DJ -> lk | 12. února 2007 v 21:09 | Reagovat

Tak to gratuluju. Mezi přáteli mám jen slušné lidi, ale ne každý je můj přítel :o))

6 Sargo Sargo | 12. února 2007 v 23:41 | Reagovat

Zlatá vesnička středočeská.

:-))

Teda, vlastně až na to vytlučené zadní sklo... hmm...

7 JR JR | 13. února 2007 v 17:35 | Reagovat

All: myslíte, že mám takové štěstí, nebo tak škaredé auto, že mu zatím ještě nikdo (cizí) neublížil?

Si koleduju, co?

Mě stačí, že mi ho pan LK ustavičně proklíná!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama