Hlavně na nic nezapomenout!!!

24. května 2007 v 21:09 | Monika
Musím se s vámi podělit o zážitky z dnešní cylistické výpravy. Prý že na mateřské dovolené člověk mentálně stagnuje...

Řeknete si, no co, jeden výlet na kole, ale pokud člověk chce sám cestovat na kole s vozíkem a chodícím miminem a bydlí ve dvoupatrovém bytovém domě, přičemž vozík i kolo jsou umístěny v různých sklepních prostorách, musí:
-nachystat prcka (přebalit, nakrmit, obléct) včetně věcí potřebných na cestu (pití, jídlo, hračky...)
-nachystat sebe, což obnáší až na pár výjimek totéž ;-)
- vzít prcka do krosny (člověk se nesmí předem zapomenout obout, protože s prckem na zádech se to zvládnout nedá), aby byl alespoň na chvíli znehybněn a neprchl v dál, čímž by celou akci narušil
- vzít sbalený batoh, zamknout byt, sejít do prvního sklepa, odemknout, vyndat vozík za kolo, což obnáší vyndat a opět uklidit kočár, který zde překáží), vozík nechat v suterénu, aby ho mezitím někdo venku neukradl
-dojít do druhého sklepa, odemknout sklep i kolo, vzít helmu, opět zamknout sklep, kolo dovést k vozíku
- vynést ven nejdříve vozík, pak kolo, přimontovat vozík ke kolu (aby se samotným kolem někdo neodjel) a vozík poskládat do použitelného stavu, upozorňuji to vše s prckem na zádech
-poté rychle sejít do sklepa, vyndat prcka z krosny, krosnu uklidit do prvního sklepa, sklep zamknout, vzít batoh uložený u sklepa - tento bod je slabým místem celé akce, protože kolo i s vozíkem jsou před domem volně dostupné, ale jinak se to nedá zvládnout, ale ze sklepa to není ven daleko
- urychleně tedy dotáhnout mrňousa ke kolu, naložit ho (nezapomenout zapnout kšíry!), batoh uložit do vozíku, obléct si brýle, rukavice, helmu a může se cestovat!
Při návratu domů se musí absolvovat totéž, pouze v obráceném pořadí :-)
Ufff! Kdo by řekl, že jeden výlet na kole je tak organizačně náročný, že? Jen při sepisování všech těch úkonů mám z hlavy meloun! A to nejdůležitější: Trasa Linhart, Chata u obrazu apod. Kdo zná, pochopí! Bohužel foťák už jsem s sebou vzít nezvládla :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 25. května 2007 v 8:47 | Reagovat

Kdyby alespoň ve sklepě nebyl umístěn jed na krysy, který se mrňousovi tak zamlouvá, tak by se dal vypustit...ale on by stejně asi vylezl ty jedny schody ze sklepa a prchnul na ulici. V jednom je to opravdu náročné. Člověk je vyčerpanej a to ještě ani nešlápne do pedálů.

2 Chachina Chachina | 25. května 2007 v 12:33 | Reagovat

Denně takhle chodíme do předsklepního prostoru do bedny pro kočár (zaplaťpánbůh za to, protože tahat neustále Káju v kočáru, příp. ještě s nákupem a hračkama na písek, do druhého patra s mezipatry, už mi fakt nedělalo dobře na záda), takže se dokážu skutečně dobře vcítit.

Pestrost tomu všemu dodává, když se snažím vyšťourat Káju z bedny (navíc při své klaustrofobii....) a pak z ní vypáčit klíče, abych mohla zamknout zámek na bedně a dveře. Výborné je také zvedání a zachycování naší úžasné rampy na háčky. Je to skutečně výborná věc, když zjistíte, že máte prostor mezi kolečky golfek užší, než je šířka rampy.

Kolo máme stále doma v chodbě a když jdu s prckem ven a nesu kolo, brusle a příslušenství... a potkáme někoho na schodech, je to taky fajn :-)))

3 Monika Monika | 25. května 2007 v 13:15 | Reagovat

Myslím, že vžít se do podobné situace mohou pouze maminy na mateřské, které se pokouší s prckem něco podniknout nebo člověk, který musí pečovat o podobně akční dítko ;-)

Do podrobných detailů, kdy dítko nereaguje v souladu s vymyšleným plánem, jsem raděj ani nezabíhala ;-) Taky páčíme klíče apod. :o)

4 jm jm | Web | 25. května 2007 v 15:51 | Reagovat

:-)))))

vynikající článek!

5 melounek melounek | Web | 25. května 2007 v 19:06 | Reagovat

jeste mi nebyl nikdo schopny vysvetlit, proc se tomu rika dovolena.. po tom, co tu ctu, musi mozek fungovat na vyssi obratky, nez kdyz sedim cely den v praci u kompu a simuluju jakoukoliv cinnost.. :)

6 DJ DJ | 25. května 2007 v 22:03 | Reagovat

Rozumíme, bydlíme ve třetím patře bez výtahu. Ještě v době rozkvětu našeho tandemového výletování jsem v 1+1 smontoval tandem ukrytý pod postelí, pak se s ním stejně jako s ježkem v kleci vymotal ven z bytu a snesl celou tu 25 kg potvoru před dům. Podotýkám, že délka tandemu je náhodou úplně stejná jako šířka a výška chodby, ale přesně, takže zlamovat řídítka...

No a po příjezdu z tůry to vynést nahoru...

Dnes žena nejezdí, protože nosí dalšího v břichu, ale i s chodicí Majdou to je porod vydat se na kolo. Nejhorší je, že po návratu vždy vyměknu a nevydržím její vychutnávací chůzi po schodech a bafnu ji do druhé ruky a funím i s kolem nahoru. Hnus.

Moniko, obdivuju Tě, že jezdíš s vozíkem. To chce sílu a vůli. Kdy dáš starou Pražskou? (Od Richmondu samozřejmě).

7 Sargo Sargo | 26. května 2007 v 10:09 | Reagovat

Výtečný článek :-D

Koukám, že budu jediná, kdo na MD opravdu zakrní. Zlatý domek - a v naší budoucí noře bude kočárkárna trapně přístupně umístěna vedle vchodových dveří... budu si muset najít jiný stimulant :-))

8 Monika Monika | 26. května 2007 v 19:54 | Reagovat

Melounek: Díky za komentář :-) Mateřská dovolená se podle mě říká jenom proto, že člověka uvolnili z práce. Je fakt, že v práci jsem taky musela namáhat mozek, ale bylo to snažší díky tomu, že na dané činnosti máme v práci tzv. standardní operační postupy (SOP). Teď bych asi se SOPem na cyklistický výlet vypadala docela legračně a hlavně bych ho asi ani nezvládla předem sepsat ;-)

DJ: Díky, díky! Starou pražskou nikdy nedám, leda by kvůli mně uzavřeli provoz. I po lese mám docela strach jezdit nějak razantněji, max. si dovolím tak 20 km/h. Přecejen jako matka se musím chovat zodpovědně ;-) No, vůle...byla jsem nucena se dostavit do práce.

Sargo, jm: Díky za pochvalu. Píšu jen sporadicky, protože myslím, že spousta jiných činností mi jde lépe ;-) Většinou se dokopu, až když máme nějaké fotky. Tohle byla vzácná výjimka, ale tak mi to šrotovalo v hlavě, že jsem se musela vypsat ;-) Patřím k dosti roztržitým lidem a zvládnout podobnou akci bez toho, že by např. mimino zstalo zamčené ve sklepě a do vozíku jsem naložila krosnu, to je nadlidský výkon :o)))

9 Sargo Sargo | 26. května 2007 v 20:31 | Reagovat

Ztratila jsem se již pod schody do sklepa, takže můj obdiv k tvému logistickému výkonu je nelíčený. :-)))

10 Chachina Chachina | 27. května 2007 v 22:12 | Reagovat

Monika: Mně potom takovéto články dělají dobře... a opravdu to není škodolibost, ale solidárnost!

Ještěže nemám manžela, který by mi po příchodu z práce řekl - cože, unavená, z čeho, prosím tě, vždyť máš mateřskou DOVOLENOU! ;-)

11 - J - - J - | 28. května 2007 v 16:42 | Reagovat

Takové věci OPRAVDU neříkám, protože :

1) si myslím, že druhé slovo se do spojení "mateřská dovolená" dostalo buď nedopatřením, neznalostí, nezkušeností a nebo ignorancí někoho bezdětného, co měl tu moc vnášet do jazyka nové prvky. Bylo by docela zajímavé se dopátrat ke konkrétní osobě (někdo musel být první, koho to napadlo), která spojení mateřská dovolená vymyslela a následně prostřednictvím legislativy procpala do běžného života.

2) bych tím zcela znevážil tu neskutečnou hromadu práce, námahy a trpělivosti, kterou Chachina a ostatní "dovolenkářky" vynakládají

3) bych se taky nemusel stihnout včas uhnout :o)))

12 marty321 marty321 | E-mail | Web | 27. ledna 2008 v 19:31 | Reagovat

cyklistika je skvělý sport co dodat? Snad jen klikněte na web a přejdete na skvělý obchod s kolama a cyklistickýma doplňkama

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama