Prostě krása

24. listopadu 2011 v 19:14 | Littlekey
Umět něco schovat tak, aby to nebylo vidět, ikdyž je to na očích je umění.

Ano mluvím o kešce. V úterý jsem byl služebně v Jihlavě. Kačeři pochopí, že nezbytnou přípravou na jednání bylo zjistit, jestli se v blízkosti místa jednání nenachází nějaké krabka. Co vám budu povídat, byla by velká náhoda, kdyby ne. Archimédovi dlouhoprsťáci byli však tak blízko, že mi stačila 15 rauchpauza k odlovu. Rychle jsem se u auta převlékl do civilu, v obleku by to bylo fakt nebezpečné, jak vyplynulo z listingu kešky. Byla tam mimo jiné byla i poznámka, že se doporučuje odlov ve dvou, čehož jsem se trochu obával. V lozích jsem se ale dočetl, že to jde, byť s obtížemi. Nápověda zněla, dva litry stačí.
Po důkladné přípravě a vybaven petkou o obsahu 1.5 litru jsem vyrazil s GPS k cíli. Z indícií bylo jasné, že budu muset někam lít vodu, ale když jsem se ocitl na místě kešky nemohl jsem nic nalézt. Už jsem to chtěl po 5 minutách pobíhání na perimetru deseti metrů zabalit až mé oko spočinulo déle na....


na tyči, která, jak jsem si zjistil později, označuje trasu kabelu VN a kní byla velice nenápadně připevněna ještě jedna tyč, a to bylo to vono, jak říká náš starší mladej. Do tyčky jsem musel lít vodu, aby v souladu s Archimédovým zákonem kýžená keška vyplavala. Mělo to však háček, tyčka byla záměrně na pěti místech děravá. Dírky byly o průměru cca 0.7 cm, tři z jedné strany jedná z druhé a pátou jsem objevil, až při lití. Byla zespodu. Objevené díry jsem ucpal dopředu listím a posílil jsem kapacitu nádob o jednu nedaleko povalující se petku a šel k řece Jihlavě, která protéká cca 15 m od kešky. Tato kapacita naštěstí bohatě stačila pokrýt ubytek z již zmíněné páté díry. Jedna lahev druhá lahev a keška byla moje. Moc pěkný, měl jsem radost jako malý Jarda. Jardo promiň.
Ještě nastal drobný problém se zalogováním, bylo pod nulou a propiska ve zkřehlých vodou zmáčených prstech nechtěla psát. Nakonec jsem je přemluvil.


A kešku řádně dotaženou vrátil na své místo.


Omlouvám se panu DJ a Jarmikovi, že jsem je připravil o případný zážitek, ale tohle jsem prostě sepsat musel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milda Milda | Web | 25. listopadu 2011 v 12:09 | Reagovat

hehe... vitej mezi GC komunitu... :))))

2 Sargo Sargo | 30. listopadu 2011 v 22:19 | Reagovat

Tak to je vážně paráda parádní :-))

3 Jm Jm | Web | 30. listopadu 2011 v 22:20 | Reagovat

Chacha, krásně provedeno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama