Virkung 4.5.2012

4. května 2012 v 14:17 | Littlekey
Včerejší působení bylo neobvyklé.Neobvyklá byla sestava u stolu, neobvyklý byl čas, kdy jsme konečně mohli začít hrát, neobvykle vysoko se flekovalo a nakonec někteří dosáhly neobvykle vysokých výdělků. Málem bych zapomněl. Nikola byla neobvykle protivná.

S Robertem jsme seděli u stolu od osmi. Dostali jsme dostatek prostoru k tomu rozebrat co je nového a jak se Robertovi daří kšeft. MM totiž dorazil až za deset minut devět. Musím objektivně uznat, že s velmi provinilým výrazem ve tváři a se slovy: "Mám doma stránku 111". Ještě než si odložil, už snímal a než dosedl, bylo rozdáno. První sehrávka je již zapomenuta, zato ta druhá je vryta do paměti všech zúčastněných nesmazatelným písmem. Kartibůh nadělil Robertovi červenou sedmu a pěknou. Pět trumfů bez desítky a hlasu. Obě ostré kule, žaludové eso s hlasem a výnos k tomu. Trumfový hlas s desítkou držel pan MM a k tomu dostal ještě dva cizí hlasy. Maje devadesát jistých, zazněl první flek na hru. Robert se točil: "RE!" Michal bez zaváhání: "TUTI!" V zápětí jsem zaslechl Robertovo: "BOTY!" Chvíli bylo ticho. Ano, tušíte správně. I já jsem přispěl svým flekem ke zkáze, která Roberta v zápětí potkala. To nejlepší na konec: "KALHOTY!" Měl jsem v ruce obě ostrý zelený, desítku žaludovou se čtyřma dalšíma a tři bezvýznamné kule. Zelený jsem obě namazal, žaludovou uhrál. Sedma padla tři štychy před koncem. Později jsme se shodli, když Robert kroutil hlavou nad tím, co se vlastně stalo, že bylo krajně nešťastné, když začal malým trumfem. I jeho druhý výnos byl takový. Tím mi umožnil uklidit ty dvě zelený. No prostě masakr, měli jsme 120 a Robertovo kalhoty. Platil i s tou puknutou sedmou 73 Kč 60 hal. íč. Nesl to statečně, vytáhl dvě papírové stokoruny a dluh namístě a bez prodlení uhradil. Ještě jí mám schovanou. Rudá sedma se opět ukázala jako prokletá.

V půl desáté se dostavil pan MB, rozdal, a hned platil šestnáct korun Robertovi za dvě se stovkou. Štěstí si však sedlo ten večer pouze na mě a nezaslouženě (tradiční pozdní příchod a vtip, který dal hned k dobru, opravdu nebyl vtipný, dokonce zůstal chvíli úplně nepochopen) na pana MB. Já osobně jsem nehrál nic závratného, pár stoveček, duršík, betlík, žádné dvě sedmy. Ty tentokrát přistály právě panu MB a to v samotném závěru večera. Předposlední hra - vídeňské dvě sedmy, poslední hra jenom obyčejné dvě. Ty dvě hry mu vynesli celkem 64 Kč. Celkem plusil 100 korunama. Jistě si dovedete si spočítat, jaký mohl být můj výdělek, kdyby nebylo těch posledních dvou her! Astronomický, rekordní, famózní!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JR JR | Web | 9. května 2012 v 16:36 | Reagovat

Vy tam teda vyvádíte, když tam není odborný pedagogický dozor. Já bych pochopil, kdyby se taková flekovací "šlamastika" stala ke konci večera po řádné konzumaci lihových nápojů - ale hned z kraje se takhle "rozšoupnout"... to mi hlava nebere. V každém případě je to dobrá příprava na hry v cenové relaci ala GH Pupp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama