Co jsme uhráli u pana hraběte v Chyších?

19. listopadu 2012 v 22:05 | Littlekey
Jak bych vám to řekl slušně?Nic. Tedy skoro nic. Dva z nás si oproti Bochovu polepšili, jeden si pohoršil. To je zhruba tak všechno, co se herních úspěchů týče. Ačkoli ambice tam byly, zvláště u pana JR po prvním kole. Jako jediný z nás byl v poledne v plusu. Podařilo se mu v první části turnaje uhrát úctyhodných 40,- Kč a to měl u stolu obávaného mistra Hilmara. Já měl tragický start. Za hodinu a tři čtvrtě jsem protekl 80 Kč. Nebudu to svádět na kartiboha, prostě to nechodilo. Na talón jsem si nešáhl, jen jsem solil. Navíc si za to částečně můžu sám. Zahlásil jsem totiž kule se zelenou s cizím esem a bez výnosu. Promyslel jsem si to, i při nejhorší sloze to mělo vyjít. S cizím esem jsem počítal jako s trumfem. Nakonec to dopadlo dle plánu. Bohužel jsem udělal renonc, který na moje vítězství neměl nejmenší vliv. Jednu chybu to však mělo. Místo abych bral od každého 6 Kč, jsem po dvou vysolil. Co se stalo? Já byl tak soustředěn na to, že nemám výnos a že mi hned půjdou do trumfů, že jsem vůbec neregistroval, co bylo vynešeno a rovnou jsem tam namastil trumfa. Jenže na stole přistáli žaludy. A jaké bylo to moje cizí eso, ano tušíte správně, bylo žaludové. Nepřiznaná barva, za to se na frontě staví rovnou ke kůlu. Přišlo se na to až při placení, o to krutější to bylo. Je hrozný jak si ty dědouškové pamatujou štychy. V poslední půlhodince se mi podařilo trpělivou hrou od základní čáry stáhnout ztrátu na poločasových mínus 56 Kč.
Po vydatném a chutném hraběcím obědě se hráči u stolu promíchali. Usedl jsem ke hře opět s Doktorem (bývalý Varák od Kubrychtů), panem RŠ a čtvrté jméno si bohužel nepamatuji. Není však důležité. Byl to fajn pán a i díky němu byla u stolu příjemná atmosféra. Doktor občas vypustil i nějaký vtip, tempo hry bylo lidské, žádný stres. V úvodu odpoledního klání jsem si vedl velice dobře. Chvílemi jsem to koštoval i na padesátikorunový plus. Pak se však štěstěna odvrátila, a postupně se můj zisk blížil limitně k nule. Poznávacím znamení tohoto kola byly dvě sedmy a vodky. Sedem bylo sehráno bratru 10 a vodek vypito přesně 13. Sedmy hrál hlavně Robert se střídavým úspěchem a vodky pil výhradně doktor. Na úroveň jeho hry to k mému údivu nemělo žádný vliv. Nepochopitelné. Vlastně i neuvěřitelné, protože po sečtení druhého kola bral doktor 43 Kč, o které jsme se téměř rovným dílem podělili. Já doktorovi přispěl 12 kačkami a celkově jsem prohrál 68 Kč, což mi stačilo na krásné 21 místo z 26 hráčů. Robert na tom byl o stupínek hůře. Všichni jsme tedy vkládali naděje do pana JR, který měl tak nadějné první kolo. Náš prapor od Kubrychtů však zůstal tentokrát nepozvednut. Jarda trpěl ve druhém kole s nevrlým až vzteklým panem Skořepou. Za jeho demotivujících poznámek se pan JR protrápil až k astronomické stovce v mínusu. V součtu to hodilo 20 místo.
Abychom si spravili náladu a protože u pana hraběte je krásně, ale hlavně proto, že kluci museli počkat na odvoz, zahráli jsme si ještě pár partiček v hlavním lokále. Čekali jsme také, jestli se neukáže pan DM, který se účastnil jakési pochybné akce v nedalekém okolí, místo aby působil s námi. Neměli jsme však příležitost mu to znovu vytknout, protože nepřišel. K mému příjemnému překvapení byla hospoda téměř plná. Budiž to panu hraběti přáno, zaslouží si to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lékárník MB lékárník MB | 20. listopadu 2012 v 11:01 | Reagovat

velmi hezký  přesný report, zvlášť údaj o počtu vypitých vodek  a o tom, že to nemělo vliv na kvalitu hry, mě zaujal :-))

2 DM DM | 20. listopadu 2012 v 13:34 | Reagovat

Vcelku hezké, ale zapomněl jsi napsat, proč jsem nepřijel. Nu proto, že jste mi ani jeden nezvedli telefon...

3 littlekey littlekey | 20. listopadu 2012 v 14:41 | Reagovat

DM: V podzemí není signál a když jsem vylezl a volal zpět, už jsi nezvedal.

4 MM MM | 20. listopadu 2012 v 16:55 | Reagovat

Moc pěkné. Statečně a důstojně jste hájili barvy od Kubrychtů. Doktor je silný.

5 DJ DJ | 20. listopadu 2012 v 20:52 | Reagovat

Díky za exkurz, ve druhé polovině reportu jsem se dokonce orientoval :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama